2022-07-05
Návštěva Asageiko v Olomouci
Dita Vavrlová, Jan Havlák, Lukáš Tauber, Adam Vávra a Zdeněk Rosička navštívili ranní trénink klubu Kagawa-Kai Olomouc. Tréninku se také zúčastnil host z Brna, Karel Tenora. Toto setkání je dalším přikladem toho, jak Kendō lidi spojuje, když se mají rádi, vzájemně se respektují a mají chuť se společně zlepšovat.
Fotografie -
2022-06-27
1. Letní Gasshuku
1. Letní soustředění v Ostravici proběhlo formou čtyř hodin tréninku Kendō denně. Volný čas jsme vyplnili deskovými hrami, čtením a hlavně odpočinkem. Rozptýlení jsme také našli na čeladenské Boboffce či nedalekém splavu řeky Ostravice. Cvičili jsme venku, v ostravickém Dōjō Pod Horami a malém i velkém místeckém Dōjō. Zúčastnili se J. Vlasatý, D. Vavrlová, M. Pazlar, M. Karlík, A. Vávra, Z. Rosička, M. Friedel, S. Marek a L. Tauber.
Fotografie -
2022-06-26
2. Turnaj Ostravský Kahan
V Ostravě proběhl 2. ročník turnaje Kendō. Bojovníci z několika klubů České Republiky se utkali v kategoriích držitelů stupně Kyū, juniorské, ženské a smíšené. Zápasy měly výbornou úroveň, přestože probíhaly na jednom Shiaijo a ve velmi horkém počasí. Členové klubu Tōbukan byli velmi úspěšní a na domácí půdě vybojovali ta nejvyšší umístění. Veliké díky patří lidem, kteří zajistili hladký průběh celého turnaje - počínaje přípravou turnaje až po zapisování výsledků. Všem děkujeme za účast a těšíme se na Vás v Ostravě příští rok!!!
Fotografie -
2022-06-25
5. Minazuki
V Ostravě proběhl již 5. ročník semináře Minazuki. Na ten se již tradičně sjeli lidé ze všech koutů České Republiky. Seminář pod vedením Jiřího Vlasatého (4. Dan Tōbukan) a Vladimíra Hotovce (3. Dan) byl věnovaný především na Zanshin se zaměřením na Shiai. Na čtyřicet účastníků svým cvičením inspirovali učitelé ostatních klubů Martin Formánek (5. Dan VŠSK Zlín), Jakub Šmerda (4. Dan Seishinkan) a Tomáš David (4. Dan Seishinkan), stejně jako držitelé nižších mistrovských stupňů. Celý den se nesl v přátelské atmosféře a zakončili jsme jej příjemně společnou večeří v nedaleké pizzerii a do noci v areálu Střediska volného času.
Fotografie -
2022-06-11
19. Satsuki Cup
Nejstarší klub Kendō v ČR Katsubō Kenrikai uspořádal již 19. ročník víkendového setkání Kendō. V sobotu 11. června proběhl velmi kvalitní seminář zakončený zkouškami do 3. Danu. V neděli pak turnaj v několika kategoriích, včetně turnaje týmů. Za náš klub se do Prahy vypravili D. Vavrla, M. Karlík, A. Vávra, Z Rosička, L. Tauber a D. Vavrlová. Dominik Vavrla po dlouhodobé přípravě úspěšně složil zkoušku na 2. Dan. Dita Vavrlová vybojovala v kategorii žen 2. místo. Matěj Karlík získal prvenství s týmem Sever. Lukáš Tauber, Adam Vávra a Zdeněk Rosička na medailová místa nedosáhli, ale svým nasazením v zápasech předvedli, jak dobře trénují a jak se jejich Kendō zlepšuje. Dobré náladě a svými radami navíc pomáhal sensei Vladimír Hotovec, který nikdy na žádné akci nesmí chybět. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a gratulujeme k dosaženým úspěchům!!!
Fotografie -
2022-05-14
Keiko Kai
Jan Havlák, Zdeněk Rosička a Dita Vavrlová se zúčastnili přátelského Keiko Kai, na které byli pozváni sensei V. Hotovcem. Opět přišli noví lidé, známí i méně známí, kteří svým bojovým duchem přispěli k ohromné atmosféře celé akce. Těšíme se na další setkání a sekání :)
Fotografie -
2022-05-09
Setkání s Hayato Sakuraiem
J. Vlasatý, L. Tauber a D. Vavrlová se vydali do Olomouce, kde se na krátkou dobu opět ukázal Hayato Sakurai z Japonska. Více jak hodinové Jigeiko bylo plné pozitivní energie a všichni účastníci běžného tréninku olomouckého klubu si odnesli nejen propocené Kendōgi, ale také spoustu poznatků a dalších zkušeností.
Fotografie -
2022-05-08
Technika Cup
Tři členové klubu Tōbukan se zúčastnili turnaje Kendō v Praze. Adam, Lukáš a Dita předvedli to nejlepší, co umí. Přesto se neumístili na medailových pozicích. Znamená to, že je třeba ještě více zabrat a dosáhnout úrovně těch, kteří je porazili :) Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!! Videa z turnaje jsou v členské sekci webu.
Fotografie -
2022-04-23
Seminář Kendō se zkouškami
Brněnský klub Seishinkan uspořádal tradiční akci, na kterou se sjíždějí především držitelé technických stupňů Kyū s možností skládání zkoušek do 1. Danu. Letošní seminář byl po dlouhé pauze prvním setkáním klubů Kendō z celé ČR. Vedl jej Lukáš Laibrt (5. Dan Kendō) společně s dalšími zkušenými instruktory: M. Fritz (5. Dan Kendō), V. Trojek (4. Dan Kendō), P. Štěpán (4. Dan Kendō), J. Šmerda (4. Dan Kendō) a J. Vlasatý (4. Dan Kendō). Cvičili jsme úplné základy a umožnili tak účastníkům zaměřit své snažení na hlavní body, které jsou při skládání zkoušek podstatné.  Za náš klub se zúčastnili L. Czerná, M. Karlík, A. Vávra, Z. Rosička, J. Havlák a K. Martynek. Všechny přijel podpořit Vladimír Hotovec, díky kterému byla celková atmosféra akce ještě pozitivnější. Zodpovědná příprava a pravidelná účast na trénincích klubu jim zajistila vše potřebné k úspěšnému složení navržených stupňů. Naše řady se tak rozrostly o další mistrovský stupeň 1. Dan a čtyři stupně Kyū. 
 Celé výpravě děkujeme za perfektní reprezentaci klubu a gratulujeme!!!
Fotografie -
2022-03-22
8. Klubové zkoušky
Zkoušky na klubové technické stupně.
Fotografie -
2022-03-13
Kendō Shinsa
Dva členové klubu se ve Wroclawi zúčastnili zkoušek na mistrovské stupně Dan. Dita Vavrlová složila 3. Dan a Jan Havlák 2. Dan. Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a českého Kendō!!!
Fotografie -
2022-01-21
1. Gasshuku (zimní soustředění)
Na třídenní soustředění jsme se rozhodli vydat do Ostravice. Zde jsme měli zajištěnou turistickou chatku se zázemím a nedalekou tělocvičnu. Na pěti trénincích Kendō si účastníci procvičili techniky, které na běžném tréninku neprocvičujeme. Větší důraz byl věnován Kendō Kata. Volné chvíle jsme využili na promítání filmů, deskové hry a jiné odpočinkové aktivity. Akce se zúčastnili J. Vlasatý, M. Pazlar, M. Karlík, Z. Rosička, M. Friedel, S. Marek, D. Vavrlová, A. Vávra, P. Matušů a J. Valášek a také přátelé z klubu Kenshinkan L. Tauber a K. Martynek.
Fotografie -
2022-01-09
Novoroční Keiko Kai
Otevřený trénink v Praze. Zúčastnili se Jiří Vlasatý, Zdeněk Rosička, Jan Havlák a Matouš Friedel.
Fotografie -
2021-12-21
3. Vánoční turnaj Kendō
3. klubový turnaj mezi členy Tōbukanu a Kenshinkanu.
Fotografie -
2021-12-13
Keiko Kai
Otevřený trénink v Praze v Dōjō Aikidō Karlín pod vedením Vladimíra Hotovce. Zúčastnili se Lucie Czerná, Zdeněk Rosička a Jan Havlák.
Fotografie -
2021-12-12
Zkoušky na mistrovské stupně Dan
Výprava do německého Frankfurtu byla nadějí rozšířit naše řady o další stupeň. Tentokrát se po dlouhodobé přípravě vydal Alex Skotnica získat 2. Dan a podařilo se hned napoprvé. Gratulujeme!!!
Fotografie -
2021-11-21
5. Ostravická opice
Již tradiční výšlap po Ostravici spojený s konzumací rozličných nápojů způsobujících pocit letu.
Fotografie -
2021-11-06
1. Asageiko
Dnešní Asageiko v Ostravici. Celá vesnice ještě spala, ale v Dōjō už to burácelo naším Kiai.
Fotografie -
2021-11-02
Kendō Keiko s Vladimírem Hotovcem
26. října proběhly klubové zkoušky na technické stupně Kyū. Vladimír Hotovec přijal naše pozvání, zda by i on přispěl svými radami. Navštívil hned následující trénink a vedl cvičení se zaměřením na Kirikaeshi a správné Ki-Ken-Tai-ichi. Trénink byl opět příjemným setkáním a těšíme se na další.
Fotografie -
2021-10-28
Oslava 4. výročí od založení klubu
Po tréninku jsme zašli do restaurace hotelu LaRosa v Místku.
Fotografie -
2021-10-26
7. Klubové zkoušky
Zkoušky na klubové technické stupně.
Fotografie -
2021-10-06
První trénink s novými členy oddílu iaidō
Dnešní první trénink s novými členy oddílu iaidō. PS: na snímku chybí ještě 2 rychlíci, kteří již stihli opustit Dōjō.
Fotografie -
2021-09-21
Narozeninové Keiko Kai
Narozeninové Keiko Kai s oslavencem Vladimírem Hotovcem bylo jako bouře ženoucí se Ostravou, doprovázená jemnými kapkami deště. Všichni jsme si setkání náramně užili a těšíme se na další.
Fotografie -
2021-09-18
Seminář Kendō
Společné cvičení Kihon Kata a Shinai Keiko pod vedením T. Kyncla v Hradci Králové. Za náš oddíl se zúčastnila L. Czerná a Ríša Poremski.
Fotografie -
2021-08-14
Seminář iaidō ve Zlíně
Ve Zlíně proběhl seminář iaidō pod vedením V. Hyndráka (5. Dan iaidō). Na tuto tradiční akci jsme se vydali v sestavě L. Czerná, Z. Rosička a J. Vlasatý.
Fotografie -
2021-06-27
1. seminář iaidō
V první části seminářte jsme procvičili správnou práci nohou v koordinaci se sekáním mečem a ve druhé se věnovali studiu Setei iai Kata.
Fotografie -
2021-06-26
4. Minazuki
Náplní semináře byla tradičně především práce se vzdáleností, detailnější rozebrání Kirikaeshi plus krátké Jigeiko.
Fotografie -
2021-05-24
SarsCov19 PAUZA
Od 9.10.2020 - 24.5.2021 jsme díky omezením vlády ČR nesměli cvičit. Každý týden jsme cvičili on-line Kendō a iaidō, kdy jsme se vždy alespoň 4 sešli.
Fotografie -
2021-04-24
4. Ostravická opice
Již tradiční výšlap po Ostravici spojený s konzumací rozličných nápojů způsobujících pocit letu.
Fotografie -
2021-01-16
1. Zmrzlá opice
Tradiční výšlap po Ostravici spojený s konzumací rozličných nápojů způsobujících pocit letu.
Fotografie -
2020-09-12
Seminář iaidō
J. Vlasatý a L. Czerná se v sobotu 12. září zúčastnili tradičního semináře iaidō v Praze, který byl pod vedením V. Hyndráka, M. Kolíska, P. Balvína, P. Štěpánové a A. Majchrzaka zaměřený hlavně na zásadní body jednotlivých Kata, hodnocené u následých zkoušek ZNKR do 3. Danu.
Fotografie -
2020-09-01
První trénink Kendō v novém školním roce
První trénink Kendō po prázdninách znamenal návrat k pravidelnému cvičení Bokutō Ni Yoru Kendō Kihon-Waza Keiko-Ho a Kendō Kata. Jejich cvičení je důležité pro správné osvojení základních návyků a technik. Po procvičení Kata se věnujeme Shinai Kendō, tedy praktickému cvičení s bambusovým mečem, kdy nastudované techniky aplikujeme v souboji v Bōgu. Všechny zkušenosti z takovýchto tréninků jsou důležité pro klubové zkoušky na technické stupně, které pořádáme v září-říjnu.
Fotografie -
2020-08-12
Údržba mečů
Dnešek jsme věnovali bližšímu seznámení se s mečem. Rozebrali jsme několik iaitō a Shinkenů a vysvětlili si postup jejich údržby a skládání. Odhalili jsme zároveň, jak kvalitně jsou některé meče zpracované a hlavně v jakém stavu máme bezpečnostní kolíky Mekugi. Ty špatné jsme si na místě vyrobili a ihned vyměnili. Po zbytek cvičení se nám sekalo hned lépe.
Fotografie -
2020-08-11
Údržba Shinaiů
Dnes jsme věnovali převážnou část tréninku údržbě vlastního Shinaie. Hlavně pro nováčky to byla cenná zkušenost, díky níž se už nebudou obávat svůj Shiai rozebrat, opravit a správně složit.
Fotografie -
2020-08-02
Ostravická opice na druhou
Tradiční výšlap po Ostravici spojený s konzumací rozličných nápojů způsobujících pocit letu.
Fotografie -
2020-07-05
Ostravická opice
Výšlap po Ostravici spojený s konzumací rozličných nápojů způsobujících pocit letu.
Fotografie -
2020-06-28
1. Turnaj Ostravský Kahan
Kategorie: Kihon, junioři, ženy a smíšená od 14 let Účastníci: J. Vlasatý, D. Vavrla, A. Skotnica, L. Czerná, M. Karlík, M. Pazlar, H. Kim, O. Bolech, M. Stoklasa, J. Lička, A. Ulmanová, A. Vedralová, L. Vlaškovský, R. Poremski. Výsledky na https://ikendo.cz/akce/TOK/.
Fotografie -
2020-06-27
3. Minazuki
Instruktoři: Jiří Vlasatý (4. Dan) z pořadatelského klubu Tōbukan Daniel Häckl (4. Dan Kendō, Katsubō Kenrikai 渇望剣理会) Vladimír Hotovec (3. Dan Kendō, 3. Dan iaidō) Info: semináře se zúčastnili muži, ženy i děti 5 klubů z celé České Republiky (Kenshinkan, Seishinkan, Kagawa-kai, Katsu Bō Kenri Kai, VŠSK Zlín) a polské Wisly (Genryoku Kendō Dōjō). Náplní semináře byla práce se vzdáleností, detailnější rozebrání Kirikaeshi a několik Waza, plus hodinové Jigeiko na konci dne.
Fotografie -
2020-05-19
Zahájení cvičení Kendō
Vládní nařízení nám po dvuměsíční přestávce umožňuje opět se scházet a cvičit. Těšíme se na všechny na prvním tréninku Kendō, který proběhne 19. 5. od 19-21 hodin. Je nutné dodržet následující opatření: 1. nezdržujte se v budově, ale čekejte před ní 2. do šaten půjdeme v 18:45 společně, kdo přijde později řídí se dále bodem 3 3. vstup do budovy pouze s rouškou a to rovnou do šaten 4. každý bude podroben změření teploty Keiko samotné probíhá bez jakýchkoliv omezení.
Fotografie -
2020-03-17
Přerušení činnosti klubu
Od 11.3. se nesmíme scházet. Dodržujeme tak vládní nařízení o omezení z důvodu pandemie Covid-19. Počítáme s tím, že omezení nebude trvat více jak dva měsíce a plánovaný seminář Minazuki a turnaj Ostravský Kahan proběhne. Sledujte náš web a hlídejte si termín, kdy opět začneme cvičit a scházet se. Buďte na sebe opatrní, dodržujte nařízení a pomáhejte ostatním. Kendō ani iaidō nikam neuteče.
Fotografie -
2020-03-10
Trénink Kendō s Vladimírem Hotovcem
Pravidelné návštěvy Vladimíra Hotovce na trénincích v Ostravě pokaždé znatelně obohacují naše vlastní studium Kendō. Na úterním tréninku učitel shrnul naše působení na Mistrovství České Republiky a zaměřil se rovnou na zdokonalení práce nohou a udržení pozornosti po zásahu. I naši malí kluci zcela beze strachu zasahovali mnohem větší a zkušenější soupeře a vydrželi s námi celý náročný trénink. Jak je v plánu, příští týden si méně pokročilí členové klubu odpočinou a cvičit bude pouze Repre-tým na svém druhém, samostatném, tréninku. Trénujeme standardně dále, bez omezení. V případě, že bude třeba, změníme místo tréninku a budeme Vás informovat. Děkujeme, že naše pozvání přijal a přijel si zacvičit Petr Koubek z pražského Jikishin Dōjō (www.jikishin.cz).
Fotografie -
2020-03-01
Mistrovství ČR v Kendō
Oddíl Nozomi Dōjō a Česká Federace Kendō uspořádali 18. Mistrovství České republiky. Náš tým ve složení O. Bolech, M. Karlík, M. Pazlar, A. Skotnica a J. Vlasatý vybojoval 3. místo. Gratulujeme!!!
Fotografie -
2020-02-18
1. trénink Reprezentačního týmu Kendō
Toto úterý proběhl 1. trénink Reprezentačního týmu Kendō našeho klubu pod vedením Vladimíra Hotovce. Detailněji jsme prostudovali Seme a techniku krátkých seků Sashi Men a Sashi Kote. Tuto speciální přípravu budeme brzy ověřovat na Mistrovství ČR 1. března. Trénink byl náročný, zvláště pro Dominika Vavrlu, který si užil svých 8 narozeninových Jigeiko :) Děkujeme za návštěvu panu učiteli a těšíme se na příště. Teď už se se však těšíme na nejbližší běžný trénink, kdy budeme všem, kdo u nás studují, předávat co jsme viděli a slyšeli.
Fotografie -
2020-02-08
Mini Muga Cup 2020
Tradiční víkendová Kendō akce pro držitele žákovských stupňů (či žádných) v Brně. L. Czerná, O. Bolech, M. Pazlar, V. Vavřík a A. Vedralová se zúčastnili sobotního semináře pod vedením T. Kyncla a L. Laibrta (oba 5. Dan Kendō). Seminář byl přípravou na večerní zkoušky na technické stupně Kyū. V. Vavřík úspěšně složil 5. Kyū, O. Bolech 2. a M. Pazlar složil 1. Kyū. V neděli proběhl turnaj v několika kategoriích. Všichni zmiňovaní, a Jake navíc, předvedli svou techniku a nasazení. Celoroční příprava v Dōjō jasně ukázala, jak je důležité mít zvládnuté základní techniky. Na turnaji už jen stačilo dát do zápasu vše. Díky tomu všichni předvedli to nejlepší, co v danou chvíli umějí a tato snaha přinesla své výsledky. 3. místo + Kantōshō L. Czerná, kategorie Ženy, 2. místo O. Bolech, kategorie Junioři, 2. místo H. Kim, kategorie Smíšená. M. Pazlar a O. Bolech se ve smíšené kategorii probojovali až do čtvrtfinále. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu Tōbukan!!!
Fotografie -
2020-02-04
5. Klubové zkoušky
Zkoušky na klubové technické stupně.
Fotografie -
2020-01-18
Seminář iaidō
Tradiční seminář iaidō s Vladimírem Hyndrákem (5. Dan) ve Zlíně pořádal klub Tenshin Dōjō. Semináře se za náš klub zúčastnili J. Vlasatý a L. Czerná, kteří tak získali řadu informací k ZNKR Seitei iai Kata.
Fotografie -
2020-01-08
Novoroční iaidō Keiko
Společným cvičením s Vladimírem Hotovcem jsme zahájili i letošní cvičení oddílu iaidō v Lučině. Oddíl iaidō se pomalu rozrůstá a již nyní se těšíme na jaro, kdy nezůstaneme zavřeni v Dōjō, ale využijeme možnost cvičit pod širým nebem.
Fotografie -
2020-01-07
Novoroční Kendō Keiko
První trénink Kendō v roce 2020 jsme zahájili společným cvičením s Vladimírem Hotovcem, který za námi opět přijel do Ostravy. Všichni svou energií přispěli k vytvoření skvělé atmosféry a věříme, že se budeme ve stejném duchu scházet po celý rok.
Fotografie -
2019-12-17
Misogi a rozlučka s Kenem Kōkou.
Letošní Misogi jsme věnovali hodinovému Jigeiko, kdy každé trvalo tři minuty. Lidé praktikující bez Bōgu po celou dobu prováděli Suburi. Poslední trénink v roce 2019 byl výjimečný i tím, že jsme se rozloučili s Kenem Kōkou, který byl členem od založení našeho klubu. Jak nám Ken řekl, při cestě do ČR ani nevěděl, že se v naší zemi Kendō praktikuje. Odváží si sebou do Japonska krásné vzpomínky na náš klub a na všechny, se kterými se kdy potkal na akcích. Jako poděkování za přínos našemu klubu a Kendō svými úspěchy i příkladným cvičením na běžných trénincích od nás obdržel Čestné členství. Protože jsme jej však nebrali jen jako člověka, který s námi cvičí, ale jako kamaráda, dostal od nás na památku hokejový dres nejlepšího hokejového klubu ČR, Vítkovic, se svým jménem. Kenovi přejeme šťastný návrat domů a budeme na něj vzpomínat každý trénink! どうもありがとうございました!
Fotografie -
2019-12-08
Bruslení
Členové našeho klubu se nevěnují jen pravidelnému cvičení s mečem :) V neděli 8. prosince se sešli někteří z nás na ostravském kluzišti a pořádně si zabruslili.
Fotografie -
2019-12-07
Kensei iaidō Sesshin
Tradiční seminář iaidō s evropskými učiteli, letos s 10. výročí oslavy Kensei Dōjō. Za náš klub se zúčastnila L. Czerná, která přiváží cenné informace pro naše studium.
Fotografie -
2019-12-03
2. trénink pro rodiče a přátele
Rodiče dětí, kamarádi nebo noví zájemci o náš klub. To byla dnešní sestava na tréninku. Naneštěstí velká část členů klubu zůstala tento den doma a léčila své nemoci. I tak se 12 z nás snažilo ukázat, co jsme se naučili od posledního tréninku, na kterém hosté byli. Děkujeme za návštěvu a těšíme se zase při další příležitosti....
Fotografie -
2019-11-30
2. trénink s Vladimírem Hotovcem
Další návštěva pana Hotovce v našem Dōjō se nesla v jiném duchu, než ta poslední. Na sobotním, mimořádném, tréninku Kendō jsme cvičili stejným způsobem, jako na našem běžném tréninku. Sensei nám podle potřeby do cvičení samotného vstoupil a zdůraznil důležité body toho kterého cvičení. Každá, byť drobná, rada či připomínka nám přidala na zkušenostech a posunula zase o krůček dále poznání základů cvičení Kendō každého z nás, bez rozdílu úrovně. Těšíme se na další návštěvu a do té doby budeme pilně a tvrdě cvičit.
Fotografie -
2019-11-29
Trénink s mečem v Aikidō SKP Ostrava
Ostravký klub Aikidō SKP Ostrava, při svém regionálním semináři se zkouškami, uspořádal dvouhodinové cvičení s Bokkenem, které vedl Vladimír Hotovec. Dōjō bylo naplněné k prasknutí a všichni účastníci předvedli výbornou koordinaci svých pohybů při cvičení, která byla pro většinu z nich něčím úplně novým. Členové našeho klubu (J. Vlasatý, A. Skotnica a L. Czerná) se akce s nadšením zúčastnili a navázali současně osobní vztah se členy tohoto nejstaršího klubu Aikidō na Severní Moravě.
Fotografie -
2019-11-17
Nozomi Cup
Hradecký klub Nozomi Dōjō uspořádal další víkendový turnaj Vánoční kendování a Nozomi Cup. Za náš klub startoval ve smíšené kategorii Miroslav Pazlar, který však nepostoupil přes L. Kopiště, kterému dal ippon na Men. Děkujeme za reprezentaci klubu!
Fotografie -
2019-11-01
Podzimní soustředění Pomezní boudy
Naše děvčata se účastnila společného cvičení s M. Fritzem (5. Dan) a P. Štěpánem (4. Dan) na soustředění v horském prostředí, které již 15 let pořádá hradecký klub Nozomi Dōjō. Přátelé z klubu Kenshinkan Dōjō byli opět skvělým doprovodem.
Fotografie -
2019-10-27
Keiko s Danem Häcklem
Dnes jsme se zúčastnili společného cvičení s Danem Häcklem ve Frýdku-Místku. Náplní bylo procvičování správné práce nohou (Okuri-ashi, Fumikomi apod.) a správně provedeného Tenouchi při zásahu. Děkujeme klubu Kenshinkan Dōjō za organizaci a těšíme se, že Dana brzy opět přivítáme na společném tréninku. PS: Po tréninku následoval nealko-Zanshin v restauraci.
Fotografie -
2019-10-19
Podzimní turnaj a Muga Cup
Naši členové se o tomto víkendu vydali na brněnský turnaj Muga Cup. V sobotu proběhl turnaj tříčlenných týmů, ve kterém D. Vavrla, K. Kōka a M. Pazlar vybojovali fantastické 3. místo. V neděli pak probíhal tradiční turnaj v několika kategoriích. Naše výprava se zúčastnila pouze smíšené kategorie nad 14 let. D. Vavrla, M. Karlík, M. Pazlar, Z. Merta a K. Kōka se utkali v několika zápasech, ze kterých nejvýše postoupil K. Kōka. Ten nakonec ve finálovém zápase s O. Dudášem (Katsu Bō Kenri Kai Praha) podlehl a odvezl si z turnaje stříbrnou medaili. Všem borcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu Tōbukan.
Fotografie -
2019-10-08
Návštěva učitele
Dnes jsme měli výjimečnou příležitost přivítat v Ostravě Vladimíra Hotovce, který přijel na naše pozvání. Poutavým vyprávěním nás seznámil se svou životní “Cestou meče” a pohledem na Japonsko minulé a dnešní. Zvláště pro mladší členy klubu to byla jedinečná možnost nahlédnout krok za krokem do historie Kendō v České republice. Poté jsme v Dōjō pod vedením pana učitele zažili trénink opět “trochu jinak” jehož vyvrcholením bylo volné Jigeiko, kdy zkřížil svůj meč s každým z nás. Vladimír navíc touto cestou oslavil i své veliké výročí a my pevně věříme, že naše nasazení a všechna společně vydaná energie pomohla k tomu, že si na tento den vždy vzpomene s radostí v srdci.
Fotografie -
2019-10-02
1. trénink iaidō
Od 2. října 2019 trénujeme iaidō. Tréninky probíhají v Dōjō ZŠ Lučina, jednou za 14 dní, každou středu, v sudé týdny, od 19-21 hod. Informace je trvale umístěna na našem webu, v sekci Tréninky. Prvního tréninku se zúčastnili J. Vlasatý, L. Czerná, A. Skotnica a M. Pazlar. Protože začínáme s výukou od samého začátku, přivítáme na trénincích každého zájemce z okolí obce Lučina, tedy Frýdecko-Místecka.
Fotografie -
2019-09-28
Školení trenérů 3. třídy
Doškolení trenérů 3. třídy proběhlo ve Vyškově.
Fotografie -
2019-09-26
28. Tōru Giga Cup
Naši členové se vydali na nejvýznamější akci Kendō, která má již 28. letou tradici v ČR. Čtvrtečního a pátečního semináře se zúčastnili M. Karlík, A. Vedralová, A. Ulmanová, V. Vavřík, P. Kula, K. Kōka a H. Kim. Sobotního a nedělního turnaje se již zúčasntili jen M. Karlík, K. Kōka a H. Kim, kteří však nedosáhli žádného medailového umístění. Přesto svou účastí opět získali odpovědi na své umění a reprezentovali náš klub. Děkujeme.
Fotografie -
2019-06-22
2. Minazuki
V sobotu 22. 6. proběhl v Ostravě již druhý ročník semináře Minazuki. Na letošní seminář Kendō se sjelo téměř 50 bojovníků z různých koutů České Republiky. Děti, junioři, dospělí muži i ženy z Frýdku-Místku, Brna, Olomouce, Prahy, Hradce Králové, Ledče nad Sázavou i slovenského Popradu se pod vedením Martina Fritze (Nozomi Dōjō, 5. Dan) věnovali hlubšímu procvičení převážně základů práce nohou. U všech zúčastněných bylo vidět maximální soustředění a vysoké nasazení. I tak celý seminář proběhl v přátelské atmosféře a po jeho skončení měl i poklidnou dohru na Sayonara party. Jako třešničku na dortu si skupina 11 hrdinů v neděli ještě potréninkově vyšlápla na Lysou horu, nejvyšší horu Beskyd. Děkujeme všem, kdo přijeli, za podporu našeho klubu a těšíme se opět za rok. Za fotografie děkujeme Z. Mertovi (Tōbukan) a V. Pryčkovi (Kenshinkan, vladimirprycek.cz)
Fotografie -
2019-06-08
Seminář Kendō a Satsuki Cup
Skupina členů klubu se vydala na seminář Kendō, vedený F. Baumrukem (5. Dan, Katsubō Kenrikai Praha). Skupina členů klubu se vydala na seminář Kendō, vedený F. Baumrukem (5. Dan, Katsubō Kenrikai Praha). Na konci semináře se M. Pazlar zúčastnil zkoušky na 3. Kyū, kterou úspěšně složil. Na nedělním turnaji Satsuki se nikomu nepodařilo dosáhnout jiného úspěchu než fantastického ocenění M. Karlíka, který za své nasazení obdržel ocenění nejlepšího bojového ducha. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!
Fotografie -
2019-05-12
Moravský pohár
Dnes proběhl ve Frýdku-Místku turnaj, který je součástí Národního poháru. Za náš klub v ženské kategorii startovala L. Czerná, ve smíšené K. Kōka, D. Vavrla, A. Skotnica, M. Pazlar, Z. Merta, V. Hanzlík a ještě jednou i L. Czerná. I přes výtečné zápasy se našim členům nepodařilo vybojovat medaili. Přesto bylo vidět znatelné zlepšení od posledního turnaje, hlavně v nasazení. Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu. O. Bolech, V. Vavřík, M. Stoklasa a A. Vedralová pomáhali při organizaci turnaje, za což jim také patří velké díky!
Fotografie -
2019-04-20
Den Země, aneb i my uklízíme přírodu
V sobotu jsme se vydali do beskydských lesů, přilehlých obci Ostravice. Cílem naší výpravy nebylo zdolání některého z okolních vrcholů, ale přidali jsme se k celosvětovému Dni Země, který je ekologicky motivovaným svátkem, upozorňujícím na dopady ničení životního prostředí. Svou trochou jsme měli v plánu přispět tak, že jsme chtěli cestou posbírat všechny odpadky, které zde zanechali bezohlední turisté. Ke svému překvapení jsme zjistili, že cesta byla téměř čistá. Příště zvolíme jinou trasu, protože cesta na vrchol Smrk není zase tak frekventovaná, jako třeba na Lysou horu. Celý výlet jsme zakončili v Beskydském pivovárku, kde jsme poseděli u dobrého jídla a znamenitého piva (beskydskypivovarek.cz).
Fotografie -
2019-03-09
Mini Muga Cup 2019
9. a 10. 3. 2019 proběhl v Brně další ročník semináře a turnaje Kendō - Mini Muga Cup. Brněnský klub Seishinkan opět uspořádal seminář, který byl celý věnovaný důkladnému výkladu základů Kendō. Na konci dne proběhly zkoušky do 1. Danu včetně. Za náš klub se svých prvních zkoušek na stupně Kyū zúčastnili M. Karlík, L. Czerná, Z. Merta, A. Vávra a A. Skotnica, který skládal zkoušku na 1. Dan. Všichni uspěli! V turnaji pro držitele stupně Kyū se pak zúčastnili M. Karlík, A. Vávra, Z. Merta a L. Czerná soubojů ve svých kategoriích. L. Czerná dosáhla až na 3. příčku v kategorii žen a k tomu obdržela od rozhodčích ocenění za nejlepšího bojového ducha! Všichni bojovníci ukázali to nejlepší co uměli a reprezentovali tak klub v tom nejlepším duchu. V neděli ještě proběhlo školení rozhodčích, kdy J. Vlasatý úspěšně prodloužil svoji akreditaci.
Fotografie -
2019-03-05
3. Klubové zkoušky
Na zkouškách na technické stupně Kyū byli úspěšní na 5. Kyū - O. Spurný, M. Stoklasa, na 4. Kyū - O. Bolech, V. Klása, P. Kula, Z. Merta, A. Vávra a na 3. Kyū - L. Czerná, M. Karlík. Všem gratulujeme!
Fotografie -
2019-03-01
Ostracon 2019
i letos jsme měli prostor obohatit program Ostraconu o japonské bojové umění Kendō. Tentokrát jsme cvičili v provizorních prostorách, ale nakonec se ukázalo, že to bylo dobře. Měli jsme totiž v úmyslu procvičit i iaidō a k tomu nám perfektně posloužila zrcadla v učebně, kterou jsme měli k dispozici.
Fotografie -
2019-02-17
Mitrovství ČR v Kendō
V Olomouci proběhlo další Mistrovství České Republiky v Kendō. Ken Kōka se zúčastnil soubojů o titul Mistra ČR. V prvním kole porazil J. Šmerdu (Seishinkan) a ve druhém prohrál s konečným vítězem O. Dudášem (Katsubō). V turnaji týmů se náš pětičlenný tým (M. Pazlar, M. Karlík, A. Skotnica, D. Vavrla, K. Kōka) utkal s výběrem pražského Katsubō (A. Urban, D. Häckl, T. Berger, F. Baumruk a O. Dudáš). Zkušenější borci z Katsubō však porazili nejen náš tým, ale vybojovali i celkové prvenství. Bojovníkům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a díky patří i těm, kdo přijeli fandit!!!
Fotografie -
2019-02-12
Nová kaligrafie
První trénink před novou kaligrafií. "Každý den vychází Slunce" (Asumo Higa Noboru, 明日も日が昇る). Kaligrafii pro náš klub zhotovil René Ochiai (www.kaligraf.cz).
Fotografie -
2019-02-05
Druhé Keiko s Hayato Sakuraiem
Naše dnešní Keiko navštívil podruhé Hayato Sakurai. Cvičení začátečníků i pokročilých bylo oddělené, aby se obě skupiny mohly maximálně soustředit na to nejpodstatnější. Skupina pokročilých se věnovala výkonnostnímu cvičení spolu s technikami Ōji Waza, druhá pak základním výpadům s důrazem na správné vnímání role Motodachiho a Kakariteho. Na konci Keiko jsme zařadili volné Jigeiko, kdy se hlavně Ken Kōka mohl s Hayatem důkladně připravovat na blížící se Mistrovství České Republiky. Videa najdete v členské sekci webu.
Fotografie -
2018-11-25
Podzimní soustředění Pomezní boudy
Na tradiční podzimní soustředění vyrazili letos dva naši členové D. Vavrla a A. Skotnica. Alex se kromě semináře zúčastnil zkoušek na žákovské technické stupně a úspěšně složil 1. Kyū. Gratulujeme!
Fotografie -
2018-11-12
Keiko s rodiči a přáteli
Fotografie -
2018-10-30
Keiko s Hayato Sakuraiem
Na našem pravidelném tréninku jsme přivítali návštěvu z Olomouce. Hayato Sakurai (4. Dan), Martin Formánek (4. Dan) a Míša Janšová (1. Dan) přijali naše pozvání a přišli si s námi zacvičit. Trénink se nelišil od jiných, nevynechali jsme ani oblíbenou hru “na babu”, která se očividně Hayatovi líbila. Součástí tréninku bylo volné Jigeiko, kdy se všichni postupně Hayatovi postavili a vyzkoušeli své umění. Přestože se na trénink nedostavilo 10 členů klubu, sešlo se nás 19. Děkujeme za Vaši návštěvu a těšíme se na další setkání!
Fotografie -
2018-10-21
Podzimní turnaj a Muga Cup
V Brně proběhl již tradiční víkend plný zápasů Kendō. V sobotu byly zápasy dětí a týmů, v neděli pak probíhal turnaj žen a smíšené kategorie. Naše výprava v sestavě D. Vavrla, A. Skotnica a Ken Kōka se zúčastnila pouze nedělního turnaje ve smíšené kategorii. Alex a Ken postoupili a skrze pole bojovníků se Ken Kōka dostal až na konečné 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!!! Výsledky turnaje: 1. Hayato Sakurai 2. Lukáš Laibrt 3. Ken Kōka a J. Ziegelheimová Best Fighting Spirit P. Štěpán a D. Häckl
Fotografie -
2018-10-02
2. Klubové zkoušky na Kyū
V našem Dōjō proběhly letošní druhé Klubové zkoušky na technické stupně Kyū. Stejně jako minule se skládaly ze dvou částí - písemného testu a praktické části. Zkoušky všechny seznámily s důležitostí studia mimo Dōjō, nezbytnou dlouhodobou přípravou, pravidelnou návštěvou tréninků a dostatečnou pozorností na nich. Cílem bylo nechat okusit začátečníky průběh zkoušek s jejich psychickými i fyzickými nároky před tím, než se v blízké době zúčastní zkoušek oficiálních. Přestože zkoušku nesložili všichni, komise ve složení J. Vlasatý, K. Kōka, D. Vavrla a A. Skotnica, byla velice spokojena s tím, co každý předvedl.
Fotografie -
2018-09-27
27. Tōru Giga Cup
Již 27. ročníku pražského poháru Tōru Giga jsme se zúčastnili v sestavě J. Vlasatý, D. Vavrla, A. Skotnica, M. Karlík a L. Czerná. S námi byli na akci přítomni i pravidelní návštěvníci tréninků z Kenshinkanu (Frýdek-Místek) a to K. Tříska, L. Tauber a T. Barvíková. Čtvrteční a páteční seminář vedl Takatera sensei a věnoval oba dny opět přípravě na zkoušky. Nejednalo se však o nic jiného než klidné cvičení základních technik, kdy měl každý dost času procvičit to, co sensei říkal. Po pátečním semináři následovaly zkoušky od 1. do 4. Danu a J. Vlasatý svoji zkoušku na 4. Dan úspěšně složil. O víkendu J. Vlasatý startoval v turnaji 40+, ale nepodařilo se mu porazit ani J. Ziegelheimovou ani konečného vítěze D. Häckla. V nedělním turnaji týmů ještě odstartoval v týmu Seishinkan, kterému se nakonec podařilo vybojovat 3. místo.
Fotografie -
2018-09-11
Keiko
Naše tréninky začínají nabírat na obrátkách. Až se jednou sejdeme všichni bude to už takový malý seminář :) Díky kamarádům z Kenshinkanu (Frýdek-Místek) za pravidelnou účast. Máme Vás rádi!!!
Fotografie -
2018-09-04
První trénink po prázdninách
Sice jsme nebyli v plném počtu, ale i tak jsme si Keiko užili.
Fotografie -
2018-08-25
Workshop Kendō
Fotografie -
2018-08-23
Příměstský tábor CESTA SAMURAJE
Klub Self Defence Frýdek-Místek pořádal ve dnech 20. - 25. srpna příměstský tábor. Naši členové, ve spolupráci s kluby Kenshinkan a Seishinkan, za dětmi zajeli a umožnili jim tak seznámit se s Kendō, osahat si zbroj Bōgu, bambusový meč Shinai a dokonce si na vlastní kůži vyzkoušet samotný boj s mečem. Dětem se toto setkání moc líbilo a už se společně těšíme na další.
Fotografie -
2018-08-11
Výlet na Pustevny
Každoroční výšlap na některý z beskydských vrcholů proběhl tentokrát v zachmuřeném počasí. Ti nejodhodlanější letos vyrazili na Pustevny, osadu nedaleko mytické hory Radhošť. Výprava se skládala ze sedmi osob a obsáhla 4 kluby Kendō - Tōbukan, Kenshinkan, Sakura Dōjō a Katsubō Kenrikai. Díky Dominikovi, Alexovi, Lucii, Karlovi, Táně, Lukášovi a Danovi, který přijel za námi na celý víkend, za udržení tradice :)
Fotografie -
2018-06-23
1. Minazuki
Klub Tobukan uspořádal v sobotu 23. června v Ostravě celodenní seminář Kendō. Seminář vedl Martin Fritz (4. Dan, Nozomi Dōjō Hradec Králové, 2. místo na Mistrovství Evropy 2017). Další instruktoři Lukáš Laibrt (4. Dan, Kusanagi kai České Budějovice), Jakub Šmerda (4. Dan, Seishinkan Brno), Daniel Häckl (4. Dan, Katsu Bō Kenri Kai Praha) a Jiří Vlasatý (3. Dan, Tobukan Ostrava), se společně intenzivně věnovali všem účastníkům po celou dobu semináře. Zúčastnili se muži, ženy i děti 8 klubů z celé České Republiky (Kenshinkan, Seishinkan, Sakura Dōjō, Nozomi Dōjō, Kusanagi kai, Kagawa-kai, Katsu Bō Kenri Kai, VŠSK Zlín) a kromě jednoho z nich, který cvičí teprve měsíc, cvičili všichni v Bōgu. Všem děkujeme za podporu klubu a těšíme se na setkání při další příležitosti, nejpozději za rok, kdy Minazuki budeme pořádat znovu.
Fotografie -
2018-06-15
Ukázka na Čeladné
V pátek 15. června proběhla firemní akce společnosti Diamond Design, která v luxusním prostředí Prosper Golf Resortu na Čeladné, uspořádala odpoledne pro své partnery. Součástí společenské akce byla nejen prezentace společnosti, ale také degustace vín, seznámení se základy golfu aj. Jedním z doprovodných programů byly ukázky Kendō a iaidō. Obou ukázek se účastnili členové klubu Tobukan, Kenshinkan a Sakura Dōjō. Ukázka účastníky akce velmi zaujala a přinesla spousty otázek do diskuse v další části pozdního večera.
Fotografie -
2018-06-10
Pohár UP
V neděli 10. červa pořádal olomoucký klub Kagawa-kai první ročník Turnaje Univerzity Palackého (UP). Náš klub se vydala reprezentovat výprava ve složení D. Vavrla, A. Skotnica a K. Kōka. Všichni borci předvedli opět vysoké nasazení a ve svých zápasech nechali všechno. Nejúspěšnější z nich, Ken Kōka, se probojoval přes L. Laibrta (Kusanagi kai) až do finále, kde i přes maximální snahu podlehl M. Formánkovi (VŠSK Zlín). Děkujeme Kenovi za fantastickou stříbrnou medaili, která je velice důležitá i pro klub!!!
Fotografie -
2018-06-09
Ukázka na dětském dni
Na Středisku volného času v Ostravě-Zábřehu probíhala každoroční akce pro děti. D. Vavrla, L. Czerná, D. Vavrlová, K. Tříska, L. Tauber a T. Barvíková ukázali ve dvou krátkých vstupech základy Kendō rodičům a dětem. Jedna z ukázek z důvodu deštivého počasí probíhala i na koberci s dětskými motivy, což je nepochybně velice výjimečné pro Kendō, ovšem i s tím jsme se výtečně poprali.
Fotografie -
2018-05-26
17. Satsuki Cup
Poslední květnový víkend patřil v Praze již sedmnáctému ročníku semináře a turnaje Satsuki Cup. Na akci se za náš klub vypravili D. Vavrla, K. Kōka, L. Czerná a Z. Merta. Celodenní seminář vedl F. Baumruk (5. Dan Kendō) a po jeho skončení proběhly pod patronátem České Federace Kendō zkoušky. Na těch předvedl komisi své Kendō Dominik Vavrla a úspěšně získal svůj první mistrovský stupeň 1. Dan Kendō. Neděle byla věnována turnaji, kterého se účastnili závodníci z několika zemí v několika kategoriích. D. Vavrla a K. Kōka se utkali se silnými soupeři a přestože nepostoupili do soubojů o nejvyšší příčky, svým nasazením skvěle reprezentovali klub Tobukan. K. Kōka prohrál s konečným vítězem turnaje O. Dudášem a stříbrným L. Laibrtem. V turnaji týmů, kterým celý víkend vyvrcholil, se K. Kōka utkal s Maďarem A. Dubim, a za své vystoupení na celém turnaji byl při závěrečném oceňování vítězů vyhlášen za svou bojovnost titulem Best Fighting Spirit.
Fotografie -
2018-05-08
Výlet na Hukvaldy
Když si Kendisté zajdou na Hukvaldy. Organizoval Tōbukan, početně ovšem ovládl Kenshinkan :).
Fotografie -
2018-05-05
Ostracon 2018
Dnes jsme měli možnost cvičit venku. V chladivé trávě, pražícím slunci a osvěžujícím vánku jsme procvičili Kendō Kata, kvapem proběhli Kihon Waza a vše zakončili volným Jigeiko. Našemu krátkému tréninku přihlíželi účastníci dalšího Ostraconu (www.ostra-con.cz). V druhé části jsme procvičili základy práce s mečem, jeho tasení i zasouvání do Saya a krátce se seznámili se základy, iaidō. Po celém cvičení si někteří přihlížející zájemci s námi vyzkoušeli volný souboj. Například štítonoš z Olomouce :)
Fotografie -
2018-04-07
Mini Muga Cup 2018
V Brně proběhl seminář se zkouškami a turnajem pro všechny Kendōky s technickým stupněm do 1. Kyū, který pořádal klub Seishinkan. Sobotní seminář, který byl zaměřený na základy Kendō a Kihon Kata vedli T. Kyncl (5. Dan, Kensei Dōjō) a L. Laibrt (4. Dan, Kusanagi Kai), stejně jako v loňském roce. Na tomto semináři reprezentovali náš klub D. Vavrla, A. Skotnica, A. Vávra, V. Váňová a Z. Merta. Výživný seminář si užili a načerpali další informace a zkušenosti. A. Skotnica byl na akci vyslán, aby předvedl své Kendō a obhájil navržený technický stupeň na 3. Kyū, což se mu bez zaváhání podařilo a stal se tak historicky prvním členem, který složil zkoušky za klub Tobukan! V neděli proběhl turnaj, na kterém startovali D. Vavrla a A. Skotnica, kteří ve svých zápasech předvedli své maximum a odešli se zvednutou hlavou, i když poraženi. Všem, kdo se na akci vydali a skvěle reprezentovali klub děkujeme!!
Fotografie -
2018-03-27
První Klubové zkoušky Kendō
Dnes proběhly první Klubové zkoušky na technické stupně Kyū. První částí zkoušek byl písemný test, který měl všem členům klubu dokázat, jaké mají znalosti. V testu byly otázky směřované na popis výstroje a výzbroje, postojů a na techniky a Kata, kterým se věnujeme každý trénink od ledna. Druhou částí byla praktická zkouška, kterou odcvičili pouze ti členové klubu, kteří se v dohledné době zúčastní oficiálních zkoušek na technické stupně Kyū na některém ze seminářů v rámci akcí České Federace Kendō. Dnešní zkoušky všechny seznámily s důležitostí studia i mimo Dōjō, nezbytnou dlouhodobou přípravou, pravidelnou návštěvou tréninků a dostatečnou pozorností na nich. Cílem bylo seznámit všechny začátečníky s průběhem zkoušek a jejich psychickými i fyzickými nároky. Přestože zkoušku nesložili všichni kandidáti, komise byla velice spokojena s tím, co předvedli. Každý neúspěch ukazuje směr, kterým se vydat, a úspěch pak směr, kterým pokračovat. Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci akce.
Fotografie -
2018-02-13
Keiko
Dalším únorovým tréninkem jsme pokračovali ve studiu Hiki Waza. Poprvé jsme také procvičili třetí a čtvrtou Kihon Kata a techniky Harai a Hiki aplikovali do cvičení v Bōgu.
Fotografie -
2018-02-06
První únorové Keiko
Prvním únorovým tréninkem jsme začali studium Hiki Waza. Jak skupina začátečníků, tak pokročilí měli možnost vyzkoušet varianty útoku na Men, Kote i Dō. Pro některé nová technika, pro jiné bližší rozebrání práce s rukama i nohama.
Fotografie -
2018-01-23
Třetí trénink
Třetím tréninkem jsme se již pomalu dostali na cestu, po které půjdeme po zbytek roku. Postupně projdeme techniky základů práce s Bokkenem v Bokutō Ni Yoru Kendō Kihon-Waza Keiko-Ho až ke studiu Kendō Kata a stejně tak nastudujeme základní výpady s Shinaiem až po samotné cvičení technik v Bōgu. Nováččci mají svoji část tréninku, které se účastní i pokročilí. Tato část tréninku se liší pouze v tom, že zásahy nejsou vedeny na ochrannou zbroj Bōgu, ale jsou kontrolovaně zastavovány a to bez kontaktu. Naopak pokročilí později ukazují začátečníkům jak takové výpady mají ve skutečnoti být provedeny. Začátečníci v tu chvíli necvičí, ale pouze pozorují. Tato forma tréninku se nazývá Mitorigeiko a je pro začátečníky stejně důležitá jako cvičení samotné. Trénink navštívili přátelé z klubů z Frýdku-Místku, Brna a Olomouce. Děkujeme!
Fotografie -
2018-01-09
První Keiko
Našeho vůbec prvního tréninku se zúčastnili všichni zájemci o členství v klubu a v kroužku Kendō při Středisku volného času. Účast byla veliká a ještě o to větší díky podpoře členů našich partnerských klubů Kendō - Kenshinkan (Frýdek-Místek) a Seishinkan (Brno). Další poděkování putuje k Alexově babičce, která nám přichystala úžasný, stylový dort. A pochopitelně i děkujeme Alexovi za takové překvapení! Začali jsme dobře a nezbývá než si popřát jen to nejlepší na společné Cestě!
Fotografie -
2018-01-06
Workshop Kendō
Fotografie -